Az egyesületünk kincsei !

Kedves Huncutok !

Biztosan emlékeztek rá , hogy kb. fél-egy éve István vett egy gyűjteményt , amit felajánlottak az egyesület részére ! Kérésemre a Budapest Börzére elhozta , megpróbálom feldolgozni . Gyönyörű cukrokkal szembesültem , sok régi , értékes darab van a gyűjteményben ! Soha nem látott orosz kockacukrok , tökéletes állapotban !lumix-005

Nem volt még sok időm , így egyenlőre “csak” a kockacukrokat mutatom meg ! Próbáltam a duplákat kiszűrni , de még maradt néhány darab így is benne . Ilyen szépen dobozokban volt tárolva . Néhány témát , sort egymás mellé rendeztem . A legtöbb darab nagyon jó állapotú , ezért úgy gondolom , hogy megérdemli ez a gyűjtemény , hogy ezután is megóvjuk ! Arra gondoltam , hogy veszek egy műanyag ládát tetővel és az egész gyűjteményt ebben fogjuk tartani .  lumix-014

lumix-002 lumix-003lumix-008lumix-009

….és még !

lumix-017 lumix-018

lumix-013

Nagyon jó volna , ha lehetőségünk lenne kiállítani a cukrainkat ….

Kellene egy Sugaléria !!!

 

 

FacebookTwitterGoogle+

Hozzászólások

Az egyesületünk kincsei ! — 3 hozzászólás

  1. Tényleg gyönyörű nagyon az eddig bemutatott kockacukor kollekció! Nagyon kíváncsi vagyok a tasakokra is!
    Klassz munkát találtál Évi! Összesen mekkora ez a vásárolt gíűjtemény? Várjuk a folytatást…

    • Két doboz tasakos cukor van még , de az több időt igényel . Külön dobozkában a creamerek ,só+bors+keksz .Kockákból is van még dupla és néhány magyar. Azt hiszem veszek egy műa dobozt , belepakolom és majd valamikor a télen a tasakokat is megmutatom ! A saját cukraim sincsennek még a helyükön !

Vélemény, hozzászólás?